siirperim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

siirperim

sir, resimli siir,

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

O Da Sewiyormuş!!!

YazarMesaj
by_babaiban
Admin
by_babaiban

O Da Sewiyormuş!!! Empty
MesajKonu: O Da Sewiyormuş!!!   O Da Sewiyormuş!!! I_icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 8:27 pm

Burnu bir karış hava da, gözü yükseklerdeydi ben onu sevdiğimde.Hele hele benim aşkımı yerden yere vurup , nasıl kırmıştı kalbimi zalim.Dudaklarından dökülen acı sözleri, öyle ki, bugün bile unutmadım.Ne tebessümdü o , zehirden beter.Her olayda içim paramparça, gözlerim ağlamaktan kıpkırmızı olurdu.Yorgun düşerdim onsuz geçen, onunla dolu koyu siyah gecelerden.Pişmanlıktan kendime lanetler eder, sevgimi söylediğim günü düşündükçe, kaleme sarılıp yazardım ona nefretin aşkla kucaklaştığı o uzun mısralarımı.Derdim ki ;alın yazımdı , on beşimin çocuksu aşkıydı.Nasıl da gülerdi canı istedi mi… En anlamlı bakışlarıyla önce ümitlendirir, ardından bir uçurumun kenarına yapayalnız bırakır giderdi.
Ben çaresiz, ben yorgun, ben bıkkın sevdadan. Ah bilirdi o insafsız , diri diri yanardım o böyle yaptıkça… Onda ne bulduğumu bugün bile bilemem. Ama o günlerde hayatımın amacı,varolma nedenim oymuş gibi gelirdi bana.Çocukluk mu yoksa gençliğimin safça tutkusu muydu bu ölesiye bağlanış, içten içe kopan fırtınalar, bu delice yakarış?Kim bilir, belki desevilmeye muhtaç bir kalbin bitmek bilmeyen kaprisi…
Ondan hiçbir şey istememiştim.Sadece sevgi…Evet , şimdi yıllar sonra elimde resmi onu düşünüyorum , hatıralar…Hava yine soğuk, yine kasvetli gözleri gözlerimde , sevgisi derin yüreğimde.Unuttum sanırdım, meğer aldanmışım.Ağladım saatlerce.Onun ölüm yıldönümü. 17’sinde toprakla kucaklaşalı uzun yıllar oldu.Bir melodidir kırık, umutsuz… Doldururken sensizlik o an odayı gönlüm hala boş, kafam yine dumanlı…
Bir feryat yankılanmıştı acı dolu , tam 15 yıl önce bugün bomboş kırlarda.Deli gibi koştum sınıfa, sıra boştu.Benim kadar çaresizdi her köşe.Kendi kendime konuşarak yaklaştım sırasına, “Sen ölemezsiz, canımsın,sevgimsin,emelimsin… dilediğince nefret et ,alay et duygularımla ama ne olur bir yalan olsun , acı bir şaka.Evet , evet beni üzmek için yapıyorsun, herşeyini özledim…Allah!ım son defa göreyim yeter bana.” bu sensiz yakarış defalarca sürmüştü ta ki, ölümün o sinsi kokusunu içimde duyana kadar.Hıçkıra hıçkıra ağladım, sıraya kazıdığın ismini öptüm.Sonra, ona ait birşeyler bulmak için aradım her köşeyi… Burşturulmuş bir sayfa… kitaplarının arassından düşüverdi yere. Yazı, onun yazısı.Bir mektuptu, özenilerek yazılmış, belki de çok emek verilmiş her satırına…Çok şaşırdım, mektup bana hitabendi.Korkakça, kaybolmasından korkarak, acıyla okudum her cümleyi kalbimde büyüyen bir özlemle…Hele hele o ilk satırı…Öyle ki bugün bile unutamam , okudukça ağlarım.
” İNSAN SEVDİĞİNİ YERDEN YERE VURURMUŞ BİR TANEM. AFFET BENİ!!!”

O Da Sewiyormuş!!!
1 sayfadaki 1 sayfası